سه شنبه, 31 مرداد 1396

حدیث

امام على (سلام الله علیه) : كانَ رَسولُ اللَّهِ(ص) دائِمَ البِشرِ، سَهلَ الخُلقِ، لَيِّنَ الجانِبِ. پيامبر خدا، همواره خوش رو، خوش خو و نرم خو بود. معانى‌الأخبار - ص 83. حكمت نامه پيامبر اعظم(ص) : ج8- ص22- ح5703

بازدید اعضا یک شرکت سرمایه گذاری بزرگ برای احداث پتروشیمی در دیّر

 

 

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان بوشهر با بیان اینکه حداقل زیرساخت ها نظیر راه دسترسی، آب و برق برای منطقه ویژه شمال استان فراهم شده، گفت:  3900 هکتار اراضی این منطقه حدفاصل شهر امام حسن به روستاهای لیلتین تا حصار با رویکرد نفت، گاز و پتروشیمی ثبت کرده ایم.

به گزارش «خلیج فارس»؛ مهدی صفوی در نشستی خبری افزود: مطالعات شهرسازی آن پیشرفت 90 درصدی دارد و اکنون پیگیر تاییدیه زیست محیطی آن از کشور هستیم که پیش بینی می شود تا 2 ماه دیگر اراضی آماده تحویل به سرمایه گذاران باشد.

وی با بیان اینکه چند گروه سرمایه گذاری از حضور در این منطقه استقبال کرده اند، گفت: برای شروع کار 20 میلیون متر مکعب خوراک روزانه برای منطقه ویژه شمال استان مورد موافقت وزارت نفت قرار گرفته، در حالی که تامین خوراک جدید با محدودیت زیادی در کشور مواجه است. این خوراک از خط ششم انتقال گاز که اطراف این منطقه است دریافت می شود.

به گفته وی، امیدواریم تا اوایل آبان ماه زمینه واگذاری اراضی به سرمایه گذاران فراهم شود و این منطقه رسما فعالیتش را آغاز کند.

تمایل یک شرکت سرمایه گذاری برای احداث پتروشیمی در دیر

صفوی همچنین از ابراز تمایل یک شرکت سرمایه گذاری بزرگ برای احداث پتروشیمی در شهرستان دیر خبر داد و گفت: هفته گذشته همراه با نمایندگان آن اراضی شهرک صنعتی دیر و مناطق مطلوب برای این موضوع بررسی شده است.

وی درباره میزان سرمایه گذاری آنها اظهار داشت: این موضوع در جواز تاسیس و سپس پروانه صادره از سوی سازمان صنعت و تجارت استان مشخص می شود و چون هنوز وارد این مرحله نشده اند، رقم سرمایه گذاری آنها مشخص نیست، ولی از حضور در دیر استقبال کرده اند.

بهره برداری از پست برق 132 کیلو ولت تا شهریور

وی در بخش دیگری از این نشست خبری با اشاره به مشکلات ناشی از کمبود برق برای واحدهای تولیدی گفت: قرار است در هفته دولت پست 132 کیلو ولت به بهره برداری برسد که مشکل شهرک صنعتی، سایت پرورش میگو شیف و منطقه ویژه اقتصادی را مرتفع می کند.

شهرک های فعال استان

صفوی در پاسخ به سوالی درباره میزان واحدهای فعال و راکد شهرک های صنعتی استان گفت: تاکنون 322 واحد در شهرک های صنعتی استان به بهره برداری رسیده که بالای 80 درصد آن فعال است. البته عمده تولید در این شهرک ها وابسته به آبزیان و نخیلات می باشد که فصلی است و عدم فعالیت در بخشی از سال به معنای تعطیلی نیست یا اینکه بعضا به دلیل مشکلات حوزه تولید، با تمام ظرفیت فعالیت ندارند.

وی فعالیترین شهرک های صنعتی استان ار بوشهر، برازجان و بندر ریگ دانست و گفت: شهرک صنعتی با زیرساخت هایی که ایجاد شده، فرصتی برای سرمایه گذاری و اشتغال در شهرستان ها محسوب می شود و فعالیت آنها به میزان استقبال سرمایه گذاران مرتبط است.

به گفته وی، سالانه 30 هکتار اراضی شهرک های صنعتی به سرمایه گذاران واگذار می شود.

همکاری ضعیف بانک ها با واحدهای تولیدی بوشهر

وی همچنین درباره فعال شدن واحدهای راکد خاطرنشان کرد: برای پرداخت تسهیلات فعال‌سازی واحدهای صنعتی راکد و نیمه‌تمام 279 واحد تولیدی در استان بوشهر شناسایی شده که 51 طرح آن دارای پیشرفت بالای 60 درصد دارند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر افزود: از 383 طرح و واحد صنعتی ثبت‌نام شده در سایت بهین‌یاب 118 مورد از آن‌ها به بانک‌ها معرفی شده‌اند که تاکنون 63 مورد از آنها منجر به عقد قرارداد با بانک شده است.

وی همکاری بانک ها را برای پرداخت تسهیلات به بخش تولید در راستای مصوبه اخیر دولت رضایتبخش ندانست و گفت: در استان سرعت عمل لازم در بانک دیده نمی شود.

اضافه کردن نظر


اخبار نجیرم