سه شنبه, 31 مرداد 1396

حدیث

امام علی علیه السلام: مَنْ غاظَكَ بِقُبْحِ السَّفَهِ عَلَيْكَ، فَغِظْهُ بِحُسْنِ الْحِلْمِ عَنْهُ هر كس با زشتىِ سبكسرى تو را خشمگين كرد تو با زيبايى بردبارى او را به خشم آور غررالحكم / حدیث 8620

واکنش امام جمعه دیلم به انتشار بیانیه جعلی «مجمع طلاب و روحانیون دیلم»

 امام جمعه دیلم پس از حضورش در مراسم سالگرد پیروزی حسن روحانی با سخنرانی صادق زیباکلام در این شهر و سپس دفاع از این اقدام که به گفته وی در راستای رفتار فراجناحی امام جمعه می باشد، مورد هجمه تندروهای اصولگرا قرار گرفت و ترکش این رفتارها طی یک هفته اخیر بیشتر شده است.

 

در هفته گذشته بیانیه مجعولی با عنوان "مجمع طلاب و روحانیون دیلم" علیه حجت الاسلام ابوالجسن حسینی بوشهری در فضای مجازی منتشر شد که درخواست تغییر وی گردیده بود. دلایل این خواسته نیز "رفتار سیاسی امام جمعه و به تغبیر این گروه خلوت شدن جایگاه نماز نسبت به گذشته عنوان گردیده است؛ موضوعی که به گفته معتمدان شهر دیلم، از سوی یک گروه منزوی پیگیری می شود و از جعل نام هایی نظیر "مجمع طلاب و روحانیون" هم بهره می برند.

موضوعی که حجت الاسلام عبدالحمید خدری نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس در سخنرانی امروزش در نمازجمعه دیلم بدان اشاره کرد و یادآور شد: چون در دیلم مجمعي با عنوان "طلاب و روحانیون" وجود خارجي ندارد و استفاده از آن مصداق جعل است و مجمع طلاب کشور قادر به پیگیری آن است.

حجت الاسلام خدري با اشاره و همدلي و همراهي امام جمعه دیلم با مردم و پیگیری مجدانه موضوعات مردمی، خاطرنشان کرد: آنچه در برابر این روحانی خوشنام توسط عده ای کوچک دنبال شده، در مسیر تفرقه و برهم زدن وحدت مردم دیلم است.

حجت الاسلام ابوالحسن حسینی بوشهری نیز در خطبه های امروز نمازجمعه اشاره ای به این اتفاقات کرد که گزیده آن را به نقل از اتحادخبر می خوانید:

  • ما مسلمان هستیم اما در مرحله انصاف که سخت ترین تکلیف است خوب عمل نمی کنیم. درباره برخی اتفاقات هم تقاضا دارم دوستا انصاف را مورد توجه قرار دهند.
  • بنده از روزی که این مسولیت را پذیرفتم، این را به عنوان ادای دین در قبال آرمان ها و ارزش های انقلاب، امت شهید پرور، امام راحل و مقام معظم رهبری در این استان دانستم.
  • به دنبال پست و ریاست نبودم و به حمدالله از نظر مالی مشکلی نداشتم، از نظر معنوی هم به عنوان یک روحانی خدمتگزار حجاج بیت الله الحرام و عتبات عالیات بوده ام، اما همواره این دغدغه را داشته ام که حضرت امام و شهدا یقه بنده را بگیرند که شما دنبال راحت طلبی بودید و چرا وارد عرصه خدمت برای مردم و نظام اسلامی نشدید.
  • 13 ساله بود که به جبهه های حق علیه باطل رفتم و از خاک کشور دفاع کردم اما منتی بر ملت نگذاشته ام و حتی در یک سخنرانی از جنگ و خاطرات خود چیزی نگفته ام. همچنین از کوچکترین امکاناتی که تا به حال دیگران مشابه بنده استفاده می کنند، حتی یک وجب زمین و امکانات نیز استفاده نکرده ام.

  • با وجود اینکه در کربلای پنج جانباز شیمیایی شدم اما به رخ کسی نکشیدم، پذیرش مسوولیت بنده هم در ادامه همان راه بود اما هشت سال دفاع مقدس کجا و هشت سال مسوولیتی که خدا نصیب بنده در این شهر کرد کجا...؟!
  •  این جا بحث بازسازی و مردم داری و برآوردن سطح توقعات و مواظبت از آرمان های انقلاب و مواجه شدن با انواع و اقسام سلایق بود، آن جا همه یک هدف را در جبهه دنبال می کردند. آن جا وحدت بود و خبری از تفرقه و تشتت نبود اما این جا در حیطه مسوولیت خیلی چیزها را مشاهده کردم؛ تفرقه، تشتت، عزل کردن، انگ زدن، حیثیت افراد را به ثمن بخس فروختن و لکه دار کردن.
  • یکی از زیبایی های که در این شهر دیدم، علی رغم تبلیغاتی که علیه مردم دیلم می شد، حمایت هایی که مردم از مسوولان خدوم انجام می دهند بود و افتخاری که نصیبم شده تا شنونده و انتقال دهنده مشکلات مردم باشم.
  • ما باید صرف نظر از سلایق مختلف، در کنار همدیگر به بازسازی عمرانی، فرهنگی و اخلاقی جامعه خود اهتمام ورزیم.

اضافه کردن نظر


اخبار نجیرم